پیش‌بازی لاتزیو-یوونتوس؛ فراموشی شکست در اروپا

پیش‌بازی لاتزیو-یوونتوس؛ فراموشی شکست در اروپا

هفته سی و دوم رقابت های سری آ ایتالیا دوشنبه شب با برگزاری دیدار حساس بین دو تیم لاتزیو و یوونتوس به پایان خواهد رسید.

بازی امشب دو تیم در حالی ساعت 23:15 به وقت تهران و به قضاوت آنتونیو جیانوکارو در ورزشگاه المپیکو رم آغاز می شود که هر دو تیم با حذف از رقابت های اروپایی طی هفته گذشته تنها به پیروزی در این دیدار فکر می کنند.

شاگردان ولادمیر پتکوویچ که با حذف یوونتوس در نیمه نهایی کوپا ایتالیا بلیت فینال را برای خود رزرو کرده اند، در حال حاضر با 51 امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار دارند و در سوی مقابل یوونتوس با 71 امتیاز همچنان به صدرنشینی خود در سری آ ادامه می دهد.

بیانکوچلستی در آخرین بازی خود در لیگ اروپا با نتیجه مساوی 1-1 مقابل فنرباحچه متوقف شد تا در مجموع با نتیجه 3-1 بازی را به حریف ترک خود واگذار کند.

لاتزیو در سری آ هم با کسب نتیجه تساوی 1-1 در دربی دلاکاپیتاله گره ای از وضعیت خود در سری آ را باز نکرد تا 3 امتیاز بازی با صدرنشین بیش از پیش اهمیت پیدا کند.  

ولادمیر پتکوویچ در این بازی مشکل اساسی در خط دفاعی خواهد داشت. از یک طرف عبدولای کونکو و آندره دیاز مصدوم هستند و از سوی دیگر جوزپه بیاوا و استفان رادو به دلیل محرومیت این بازی را از دست خواهند داد.

در خط میانی البته پتکوویچ به جز سناد لولیچ محروم می تواند از تمام ابزار های خود استفاده کند و در نوک خط حمله هم شانس حضور میروزسلاو کلوزه بیش از سایرین به نظر می رسد.

بازیکنان محروم: جوزپه بیاوا، استفان رادو و سناد لولیچ

بازیکنان مصدوم: عبدولای کونکو، آندره دیاز و کریستین بروکی

ترکیب احتمالی لاتزیو: (1-4-1-4)

مارکتی – گونزالس – سیانی – کانا – استانکویسیوس – لدسما – کاندریوا – مائوری – هرنانز – اونازی – کلوزه

 

بیانکونری در شرایط تقریبا مشابه میزبان خود، هفته گذشته با شکست برابر بایرن مونیخ از لیگ قهرمانان اروپا کنار رفت. البته آنها در سری آ با پیرزوی برابر پسکارا به روند پیروزی های خود در بازی های داخلی ادامه دادند.

آنتونیو کونته در خط دفاعی جورجیو کیه لینی را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت و به احتمال فراوان فدریکو پلوسو جای او را در ترکیب خواهد گرفت.

در خط میانی، یووه تقریبا تمام بازیکنان کلیدی خود را در اختیار خواهد داشت. تنها تغییر می تواند جانشینی پل پوگبا به جای مارکیزیو به دلیل مصدومیت جزئی شماره 8 این تیم باشد.

و در آخر، با توجه به مصدومیت یک ماهه جیووینکو، زوج خط حمله بانوی پیر در این بازی حساس هم به احتمال فراوان میرکو ووچینیچ و الساندرو ماتری خواهند بود.

بازیکن محروم: -

بازیکنان مصدوم: جورجیو کیه لینی، سیمونه په په، نیکلاس بنتنر، نیکلاس آنلکا و سباستین جیووینکو

ترکیب احتمالی یوونتوس: (2-5-3)

بوفون – بارتزالی – بونوچی – پلوسو – لیخشتاینر – ویدال – پیرلو – پوگبا (مارکیزیو) – آساموآ – ووچینیچ – ماتری

 

لاتزیو-یوونتوس از نگاه آمار

1- در پنج دیدار گذشته دو تیم دو پیروزی برای یوونتوس و یک پیرزوی برای لاتزیو به دست آمده است، دو بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است.

2- بیانکوچلستی در 11 رویارویی گذشته دو تیم تنها دو بار موفق به شکست دادن حریف خود شده است.

3- آخرین مصاف دو تیم بر می گردد به بازی برگشت کوپا ایتالیا که شاگردان پیتکوویچ موفق شدند با نتیجه 2-1 یوونتوس را مغلوب کنند و به فینال راه یابند.

4- بانوی پیر در 10 بازی گذشته خود در سری آ برابر لاتزیو در ورزشگاه المپیکو رم شکست نخورده است.

5- آخرین شکست یوونتوس در استادیوم المپیکو رم بر می گردد به دو ماه قبل و باخت 1-0 برابر یاران فرانچسکو توتی.

6- میروسلاو کلوزه مهاجم آلمانی بیانکوچلستی در حالی با 10 گل زده بهترین گلزن این تیم در این فصل محسوب می شود که طی 6 بازی گذشته برابر یووه موفق به گلزنی نشده است.

7- در سوی مقابل میرکو ووچینیچ مهاجم بیانکونری با پیراهن تیم های آس رم و لچه و البته یوونتوس 21 بار مقابل لاتزیو قرار گرفته و 7 گل نیز به ثمر رسانده است.

 

/ 0 نظر / 41 بازدید