سوپر لاتزیو به لیگ قهرمانان اروپا وارد می شود

پیروزی خوب لاتزیو در زمین ناپولی و صعود به لیگ قهرمانان اروپا

شاگردان استفانو پیولی در تیم فوتبال لاتزیو موفق شدند در یکی از حساس ترین و جذاب ترین دیدار های این فصل رقابت های سری آ با برتری برابر تیم قدرتمند ناپولی پس از هفت فصل راهی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شوند.

از ساعت 23:15 دقیقه دیشب به وقت تهران در یکی از حساس ترین دیدار های این فصل رقابت های سری آ دو تیم سوم و چهارم جدول رده بندی رقابت ها برای صعود به رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا با قضاوت روکی سرشناس در استادیوم سن پائولو شهر ناپل به مصاف هم رفتند.

نیمه نخست را هر دو تیم با احتیاط آغاز کرده اما ناپلی ها با توجه به نیاز مبرمشان به گلزنی چند حمله نصفه و نیمه بر روی دروازه مارکتی انجام دادند که در جدی ترین آن ها با پاس استثنایی هیگواین، کایخون در موقعیت تک به تک کامل توپ را با اختلاف ناچیزی به بیرون فرستاد. با نزدیک شدن به دقایق پایانی نیمه اما شاگردان پیولی بازی بهتری را به نمایش گذاشته و موفق شدند با شوت از راه دور پارولو و فرار عالی کاندروا در ثانیه های پایانی این 45 دقیقه دو گل ارزشمند را پیش از پایان نیمه نخست به ثمر برسانند.

ابتدا دقیقه 32 توپ در پشت محوطه جریمه با مارکو پارولو رسید تا وی با شوت از راه دور تماشایی خود که با برخورد به مدافع ناپولی تغییر مسیر هم داده بود، گل اول مسابقه را به ثبت برساند و دقیقه 45 در حالی که همگان منتظر سوت پایان نیمه اول بودند فرار کاندروا او را در موقعیتی تک به تک با آندوخار قرار داد تا وی به آسانی و با یک ضربه بغل پای زمینی اختلاف را به دو گل برساند.

نیمه دوم را ناپلی ها سراپا حمله آغاز کردند. شاگردان بنیتز در همان ابتدا دقیقه 55 توسط هیگواین اختلاف را به حداقل رسانده سپس یک موقعیت ایده آل را توسط مرتنز از دست دادند و در نهایت در دقیقه 64 مارکو پارولو نیز از زمین مسابقه با دریافت کارت زرد دوم خود اخراج شد تا بازی در دقایق پایان به اوج حساسیت ممکن برسد.

تنها چند دقیقه پس از اخراج پارولو ناپولی روحیه گرفته با فرار مرتنس و ضربه استادانه هیگواین کار را به تساوی کشانده تا استادیوم تا مرز انفجار پیش برود، اما پس از این گل و برخلاف انتظار از شدت حملات تیم میزبان کاسته شد و با اخراج فوزی غلام در دقیقه 70 همه چیز یک بار دیگر به تعادل کشیده شد. در ادامه اما در یک غافل گیری و صحنه ای مشکوک به زمین افتادن ماجو را روکی پنالتی تشخصی داد تا در لحظاتی که به نظر همه چیز به سود بنیتز و شاگردانش رقم می خورد هیگواین با بی دقتی توپ را به آسمان فرستاد و بالعکس از آن سو بازیکنان لاتزیو باز هم در یک ضد حمله توسط اونازی مهاجم جوان و تازه وارد خود گل سوم را به ثبت رسانده تا معجزه شاگردان بنیتز که در آستانه تبدیل شکست 2-0 نیمه اول به پیروزی 3-2 پیش رفته بودند نیمه کاره مانده و این تیم فصل آینده را در رقابت های لیگ اروپا سپری کند.

دقیقه 94 سانتر بازیکنان لاتزیو در آستانه دروازه به میرو کلوزه رسید تا این مهاجم آلمانی با ضربه سر دقیق خود تیر خلاص بازی را شلیک کند.

 

/ 0 نظر / 43 بازدید