لاتزیو 0 - 2 یوونتوس؛ ویدال طلسم لاتزیو را شکست

 لاتزیو 0 - 2 یوونتوس؛ ویدال طلسم لاتزیو را شکست

دیدار دو تیم یوونتوس و لاتزیو از ساعت 23:15 به وقت ایران در ورزشگاه المپیکو شهر رم آغاز شد و در پایان تیم یوونتوس موفق شد با نتیجه 2-0 از سد میزبانش عبور کند و یک قدم دیگر به قهرمانی این فصل مسابقات نزدیک شود.

تیم یوونتوس با ترکیب بوفون، بارتزالی، بونوچی، پلوسو، پیرلو، ویدال، آساموا، مارکیزیو، لیخشتاینر، آساموا و ووچینیچ وارد میدان شد.

در تیم لاتزیو نیز مارکتی، سیانی، کانا، گونزالس، استانکویسیوس، لدسما، کاندروا، اونازی، هرنانس، مائوری و کلوزه در میدان حاضر شدند.

در دقیقه 7 لوریک کانا در محوطه جریمه بر روی ووچینیچ مرتکب خطا شد و ضمن دریافت کارت زرد، یک پنالتی به تیم حریف هدیه کرد و آرتورو ویدال موفق شد این پنالتی را به گل اول یوونتوس تبدیل کند.

در دقیقه 20 ارسال زیبای پیرلو را ووچینیچ با یک شوت به سمت دروازه مارکتی هدایت کرد، اما مارکتی به یک واکنش دیدنی مانع گلزنی مجدد مهمان شد.

در دقیقه 25 میروسلاو کلوزه یک موقعیت خوب را برای لاتزیو از دست داد. او در موقعیتی تک به تک به سایه توپ ضربه زد و این موقعیت را از دست داد.

در دقیقه 27 آرتورو ویدال یک موقعیت خوب را برای یوونتوس از دست داد و با دریبل بازیکن حریف در حالیکه می رفت با دروازه بان تک به تک شود شوتش به مدفع حریف برخورد کرد.

در دقیقه 28 آرتورو ویدال باز هم یوونتوس را به گل رساند و در موقعیتی تک به تک، مارکتی را برای بار دوم مغلوب خود کرد. در این گل نیز میرکو ووچینیچ نقشی اساسی ایفا کرد.

در دقیقه 35 کلودیو مارکیزیو یک موقعیت خوب دیگر برای گلزنی تیم یوونتوس به دست آورد اما شوتش با برخورد به پای سیانی مدافع لاتزیو راهی کرنر شد.

در دقیقه 41 آنتونیو کاندروا از فاصله دور و بر روی یک ضربه آزاد به سمت دروازه یوونتوس شلیک کرد و توپ در مقابل دروازه به زمین برخورد کرد و بوفون به سختی دروازه یووه را بسته نگه داشت.

دو دقیقه وقت اضافه پایان بخش نیمه اول با نتیجه 2-0 به سود یوونتوس بود.

در ابتدای نیمه دوم دو تغییر در ترکیب لاتزیو ایجاد شد و لیبورکوژاک به همراه ادرسون به جای هرنانس و استفانو مائوری به بازی آمدند تا بلکه بتوانند جریان و نتیجه بازی را تغییر دهند.

در دقیقه 56 ضربه آزاد زیبای پیرلو را مارکتی ناقص دفع کرد و مارکیزیو در برگشن نتواسنت دروازه خالی لاتزیو را باز کند و با ضربه ای عجیب به توپ این موقعیت خوب را از دست داد.

در دقیقه 60 کوژاک موفق نشد از ارسال خوب ادرسون استفاده کند و دروازه یوونتوس را باز کند.

در دقیقه 67 در تیم یوونتوس سیمونه پادوین جانشین استفان لیخشتاینر شد و لوکا کرسو در تیم لاتزیو جانشین کریستین لدسما شد.

در دقیقه 71 حرکت زیبای یاران لاتزیو با شوت اونازی همراه شد که این شوت با فاصله زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 87 فابیو کوالیارلا جانشین میرکو ووچینیچ شد. در دقیقه 89 امانوئله جیاکرینی جانشین مارکیزیو شد.

در آخرین دقیقه وقت اضافه میروسلاو کلوزه یک موقعیت عالی را از دست داد و فرصت تک به بک را به بیرون زد.

در مجموع در نیمه دوم شاهد یک بازی کسل کننده و کم افت و خیز بودیم. یوونتوس که به نتیجه دلخواه دست یافته بود دلیلی برای حمله کردن نمی دید. لاتزیو نیز که توانی برای حمله کردن نداشت و تنها به سانترهای بی هدف بر روی دروازه یوونتوس اقدام می کرد و از آن نتیجه ای نگرفت.

در پایان این دیدار با دو گل آرتورو ویدال با نتیجه 2-0 به سود یوونتوس خاتمه یافت تا این تیم با 74 امتیاز و اختلاف 11 امتیازی با ناپولی، یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک شود. لاتزیو نیز با 51 امتیاز به صورت مشترک با تیم رم در رتبه پنجم جدول قرار دارد.

گفتنی است این اولین برد یوونتوس در مقابل لاتزیو در این فصل بود. در سه مسابقه گذشته دو بار کار دو تیم به تساوی کشیده شده بود و یک بار نیز لاتزیو از سد یوونتوس عبور کرده بود.

/ 0 نظر / 47 بازدید